تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات


  دکتر سید حسن هاشمی در یادداشتی برای فیلم شیار 143 از عوامل این فیلم تشکر کردند.

  به گزارش گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران، زن امروز، مادر است و همسر و دختر اما وجه اجتماعي نيز براي خود يافته است. زن امروز گاه قصه‌ها و دغدغه‌هايش را با هنر و تصوير درآميخته و با اين زبان، با انسان و جهان سخن می‌گويد. اين را وقتی به خودم گفتم كه در پرديس ملت به تماشای فيلم شيار 143 به كارگردانی خانم آبيار نشسته بودم.

  درست وقتی که بغضم را آرام آرام فرو ميخوردم تا اشك‌هايم جاری نشوند. مدت‌ها بود اين حالت را نداشتم. حيفم می‌آمد، دلم می‌خواست اين باران باشكوه را در خلوتم ببارم. احساس می‌كردم اين لحظه‌های روحانی را بايد تا خلوت محراب و ذكر نگه دارم و بر آستان نيايش جان به محضر وجود مادر در آويزم تا زلال متبرك آن در دامن عصمت مادر، خود را رها سازد.

  خانم آبيار بسيار ماهرانه ما را به مادری نزديك كرد كه از او دور نبوديم. مادری که شايد هزاران بار به چشم ديده بوديم. مادر يك شهيد. اما اين بار اين خانم دری را گشود و ما را درست كنار اين مادر شهيد نشاند تا فراموششان نكنيم تا يادمان باشد در تاريخ كشور عزيزمان زنانی اينچنين نقشی زرين داشتند و دارند. 

  خانم زارعی با بازي درخشان خود مهری قدرتمند بر اين حقيقت زدند. با مقوله فيلم و فيلم سازی غريبه نبودم اما اعتراف می‌كنم تماشای اين فيلم تاثيری بر من گذاشت كه نوشتن اين يادداشت را هديه‌ای کوچك به ساحت فيلم خجسته شان يافتم.

  دکتر سید حسن هاشمی

  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : فيلم ,مادر ,خانم ,مادری ,آبيار ,فیلم ,خانم آبيار ,مادری نزديك ,بسيار ماهرانه ,آبيار بسيار ,فیلم شیار ,آبيار بسيار ماهرانه ,خانم آبيار بسيار ,

تبلیغات


  Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز جمعه 5 خرداد 1396

تبلیغات

ads2

تبلیغات

ads3

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر